Otwarcie "Sali Patrona"- Jana Pawła II miało miejsce 31.05.2006 r. w II rocznicę nadania imienia Przedszkolu w Bratkowicach.

Wykonawcą malowidła ściennego "Jana Pawła II w górach" o wymiarach 5,5m x 2,2 m jest Władysław Kwoczyński- artysta z Bratkowic. Jego wizje artystyczne, staranność i kunszt dały piękną panoramę krajobrazu górskiego, na tle którego jest widoczna postać Jana Pawła II.

Malowidło na ścianie uzupełnia kora drzew, pień na którym siedzi rozmodlony Papież - Jan Paweł II.

Siedzący Papież nad strumykiem

Siedzący Papież nad strumykiem bliższe ujęcie

Na ścianie północnej została ustawiona "barka" na tle morza. Wykonał ją nasz konserwator Ryszard Stanisławczyk. Uzupełniają ją drobne elementy realistyczne: morski piasek, sieć rybacka, muszle. Elementy te wkomponowują się w pejzaż, tworząc realistyczną całość.

Na ścianie północnej została ustawiona "barka" na tle morza

Sala Papieska przedstawia naszą umiłowaną przez Ojca Świętego Ojczyznę "od gór aż do morza".

Całość dopełniają ustawione gabloty z pamiątkami i albumami dotyczącymi postaci Jana Pawła II : monety, obrazki i księgozbiór oraz płytoteka dotycząca osoby naszego papieża.

Gabloty z pamiątkami i albumami ujęcie 1

Gabloty z pamiątkami i albumami ujęcie 2Gabloty z pamiątkami i albumami ujęcie 3Gabloty z pamiątkami i albumami ujęcie 4Szczególne miejsce zajmuje mały ołtarzyk a w nim obrazek z "relikwiami" - wzięte z szat Jana Pawła II - ofiarowane Rodzinie Szkół im. Jana Pawła II przez kardynała Stanisława Dziwisza ( Jasna Góra , 4 października 2007)

Ołtarzyk z "relikwiami"

Obraz "Jan Paweł II", którego autorką jest Kinga Ziobro

Autorką pięknego obrazu "Jana Paweł II" jest Kinga Ziobro

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiarowane pamiątki do Sali Papieskiej i prosimy o kolejne cenne dla nas eksponaty związane z Patronem naszego przedszkola.