• Budynek starego przedszkola został wybudowany w latach 1903 - 1904 i przez wiele lat służył jako szkoła podstawowa, początkowo dwuklasowa.
  • W 1961 roku, po oddaniu do użytku szkoły podtawowej nr 1 w centrum wsi, przystąpiono do remontu starej szkoły. Po remoncie uzyskano w niej sześć mieszkań dla nauczycieli i pomieszczenia do jednooddziałowego przedszkola, które uruchomiono we wrześniu 1962 roku.
  • Od 1967 roku mamy już dwuoddziałowe przedszkole, którego kierowniczką została Zofia Pustelak. W 1975 roku następuje w kraju reforma administracyjna i likwidacja powiatów. W ich miejscu utworzono gminy. Kilka lat później, dokładnie w 1978 roku następuje ponowna reforma gmin. Był to również pierwszy rok wdrożenia reformy szkolnej. Wówczas przedszkola podlegały organizacyjnie Gminnemu Inspektprowi Szkół, a administracyjnie Zespołowi Eknomiczno - Administracyjnemu Szkół w Świlczy.
  • W latach 1978 - 1985 przedszkole w Bratkowicach podlegało dyrekcji szkoły Podstawowej Nr 1 w Bratkowicach. W latach 1985 - 2002 dyrektorem przedszkola była Bożena Maksymiak.
  • W grudniu 1986 roku powołano Społeczny Komitet Budowy Przedszkola w Bratkowicach. Przewodniczącym komitetu został Józef Kogut. Wkrótce została zorganizowana zbiórka pieniędzy na terenie wsi. Zebrano około 700 tysięcy starych złotych.
  • 14 grudnia 1987 roku przywieziono z Łańcuta pierwszy transport cegły. Rok później, a dokładnie 12 czerwca 1988r. z inicjatywy Komitetu Budowy zorganizowano festyn, z którego dochody przeznaczono na budowę nowego przedszkola.
  • 15 października 1988 roku członkowie OSP w Bratkowicach pracowali społecznie przy wykopach rowów fundamentowych. Prace trwały do trzeciego kwartału 1989 roku. 26 maja Komitet Budowy rozwiązał się. Przyczyną tego kroku było wstrzymanie przez Urząd Gminy w Świlczy dotacji finansowych. W kwietniu 1998 roku wykonano montaż okien PCV. Prace budowlane wznowiono 21 kwietnia 2001 roku.
  • Prace wykończeniowe trwały do maja 2003 roku. Od 1 września 2002 roku dyrektorem przedszkola jest Krystyna Kubas.
  • Przedszkole otwarto uroczyście 29 czerwca 2003 roku, a w roku 2004 nadano imię Jana Pawła II.

Zapraszamy do galerii:

Przedszkole dawniej